BALON FOLIOWY VS LATEKSOWY - CO WARTO WIEDZIEĆ?

BALON FOLIOWY VS LATEKSOWY - CO WARTO WIEDZIEĆ?

Jest taka jedna ozdoba, która od dawna uświetnia przyjęcia urodzinowe i znajduje na każdym kroku swoich amatorów, nie tylko wśród dzieci. Przedmiot nadymany i lekki jak piórko - to oczywiście BALON!


Chłopak nieskomplikowany, pękaty, nieco delikatny, dostępny w przeróżnych kolorach, kształtach, wielkościach. Tym razem przyjrzymy się bliżej panom foliowym i lateksowym. Co powinniśmy wiedzieć, wybierając balony na urodziny?Balony foliowe sprzedawane są w coraz większej ilości kształtów. Coraz popularniejsze i widoczne szczególnie na zdjęciach w mediach społecznościowych, to te, które imitują cyfry - liczbę lat solenizanta. Dzieci zazwyczaj gustują w tych z nadrukami przedstawiającymi bohaterów z bajek. Balony foliowe uwielbiamy szczególnie wtedy, gdy unoszą się nad ziemią napełnione helem. Możemy je kupić napełnione, napełnić je w jednym ze sklepów oferujących takie usługi lub kupić butlę z helem i napełnić balony samodzielnie. Koszt napełnienia helem balonu foliowego wynosi od ok. 15 zł i zależy od jego wielkości. Koszt butli do napełnienia ok. 50 balonów, to nieco ponad 100 zł.Jeśli nie zależy nam na tym, aby nasz foliowy balon latał, to możemy napełnić go również zwykłym powietrzem. Do napełnienia posłuży zwykła plastikowa rurka do napojów. Wystarczy wsunąć rurkę w otwór na balonie i delikatnie ustami napełniać powietrzem. Napompowany w ten sposób balon, możemy umieścić na specjalnym plastikowym patyku lub przykleić po prostu do ściany jako ozdobę. Warto pamiętać, że balony foliowe również ulegają zniszczeniu! Należy zachować ostrożność przy pompowaniu i zabawie.Balony lateksowe kojarzymy głównie jako te najpopularniejsze, kuliste, królujące na eventach każdej maści. Balony na urodziny dziecięce, jako codzienna dekoracja lokali usługowych, po imprezy dla dorosłych i liczne akcje marketingowe. Pompujemy je zazwyczaj samodzielnie, a jeśli chcemy oszczędzić nasze płuca, to na rynku są dostępne również pompki do pompowania balonów w cenie ok. 5 zł/szt. Pompowanie balonów pompką może być niezłą frajdą dla naszych pociech i zadaniem specjalnym na przygotowanie przyjęcia. Ceny balonów lateksowych zaczynają się już od 2 zł./10 szt i je także możemy napełnić helem.


Na rynku dostępnych jest natomiast wiele innych, ulepszonych modeli balonów lateksowych. Z niektórych wysypie się na nas konfetti po przebiciu balona, inne kryją w sobie kolejne, mniejsze balony. Można też stworzyć serię z własnym nadrukiem. Nie sposób nie wspomnieć także o tych podłużnych, z których można modelować różne kształty. Balony wkraczają wtedy na przyjęcie urodzinowe jako dodatkowa atrakcja, a zatrudniony animator na pewno zaskoczy gości balonową kreatywnością.


Balony na urodziny dziecka i ich wybór, to kwestia bardzo indywidualna. Jedni będą się kierować ceną, inni trwałością materiału, jeszcze kolejni dostępnością kolorów. Jedno jest jednak pewne - balon, to bardzo wdzięczny materiał, który można wykorzystać w dekoracjach na wiele różnych sposobów i uzyskać oryginalny efekt.

Niech żyje BAL!

Z uściskami,

Izabela

Tagi: balony

Zostaw Odpowiedź

Pole jest wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie publiczne)
Komentarz:
Przepisz kod

Aktualności

Menu Urodzinowe

Scenariusze Zabaw

Zaproszenia do druku